Search
Close this search box.

Queen ElectElla Black
Crowned byMrs Diane McBride
QueenLexi Scotland
Chief Lady in WaitingAnna Torrance
Ladies in WaitingMia Gardiner, Ava McLusky, Freya Abbott, Rose Williamson, Kirsten Lee, Isla Mochar, Kelsea Wilkinson, Hannah McQueen
Maids of HonourBrooke Winstanley, Evie Pickett, Lillie Martin, Mila Barkham, Orla Liddle, Lucia Braid, Maia Winstanley, Aillie Keen
Queen of the FairiesYasmin Komorowski
Queen of the Flower GirlsLois Morrison
Lords in WaitingBen Donaldson, Joey Bell
Queen’s HeraldsCallum Gilfillian, Millar Anderson
Queen’s ChampionTyler James Love
Yeoman of the GuardMayson Hunter, Harris Davidson
Crown BearerKian Morrison
Sceptre BearerNathan Holmes
Sword BearerArran Bremner
Queen’s Pages Oliver Hughes, Zach Stirling
Presentees
“Willy Wonka”
Deanburn Primary School
Jacob Ballantine, Heidi Clark, Millie Flavell, Lewis Grant, Ava Haggerty, Rosie Hughes, Finlay Hutchison, Lexi Johnston, Mason McFarlane, Morgan McPhie, Ariana Middleton, Emily Neill, Olivia Nixon, Adam Robertson, Lucy Simpson, Finlay Smith, Emma Talbot, Layla Walker,
“Cruella”
Kinneil Primary School
Steve O’Hara, Freddie Begg, Reece Jackson, Garry Redmond, Willow Hendry-Clark, MacKenzie Brown, Lily Cunningham, Ella Stirling, Lacy Jean Frew, Ruby-mae Learmonth, Sophia Pate, Abbey Robertson, Caylagh Mcdiarmid, Lucy Pairman, Lexi Campbell, Jaimie Lapsley, Charlie Leishman, Namiah Smith, Emily McLean, Layla Grimshaw
“A Little Bit of Country”
Grange Primary School
Kai Kerr, Holly Robertson, Demi-May Allan, Ella Campbell, Alexis Paterson, Niamh Gardner, Frankie Vallely, Aaron Kelly, Arianna Barr, Oliver Neilson, Jack Robb, Poppy Carr, Grace Grant, Olivia Aird, Murray Davidson, Alfie Lewis, Emilia Stanley, Nathan Harwood
” 90’s Rhythm Nation”
Bo’ness Public Primary School
Freya Brodie, Halle Condie, Carly Rose Cummings, Erin Drury, Oliver Gilmour, Jessica Gilmour, Olivia Hardie, Shaun Hardie, Iona Jackson, Lucie Kay, Holly Nolan, Ellis Reid, Roseanne Reilly, Mia Russell, Daisy Smith, Erin Stewart, Sophie Louise Sutherland, Riann Venters.
“Tartan Army”
St Mary’s Primary School
Erin Cummings, Maja Dabrowska, Braelyn Cavana, Xavier Sidor, Poppy Carlin, Tomasina Henderson, Emma Grant, Riley O’Neil, Freya Millar, Sarah Smyth, Brian Omboli, Nathaniel Oduro, Amelia Orr, Elvie McCracken, Orla Murphy, Hailey Fusirayi, Anna Murphy, Amelia Cochrane, Eva Paterson, Antoni Nowakowski, Lucy Sheridan, Zoe Dolan
Fairies
Deanburn Primary SchoolReese Aitken, Zara Aitken, Olivia Bonnar, Leah Cruickshank, Daisy Flavell, Lois Mowatt, Olivia Mulholland, Lily Robb, Isla Sneddon, Rosie Sutherland, Rhea Temperley, Brooklyn Wedlock
Kinneil Primary SchoolZara Snedden, Lilly Arabella Walker, Ayla Rosenberg, Sally Bennett, Arya Lapsley, Harper Galloway, Dannii Holmes, Niamh Lapsley, Emmie Milligan, Lilly Robertson
Grange Primary SchoolArabella Glen, Abigail Rose, Sia Msiza, Sienna Hamilton, Charlie Rodgers, Ailsa Blackwood, Hannah Bellingham, Maizie McIntyre, Frankie Newlove, Ellie Johnston, Brooke Cunningham, Charlotte Stanley.
Blackness Primary SchoolNeive McGrogan
Bo’ness Public SchoolLily Braid, Arya Buxton, Aria Ferguson, Lillie Fowler, Grace Melville, Olivia Sommerville, Emily Steven, Amber Wilson
St Mary’s Primary SchoolMonroe MacIntosh, Ailis Cavana, Bella McMinn, Maya Blaskevic, Callie Kennedy, Bailey Gerhardi, Aoife Smith, Kali Kelly, Laura Omboli, Emma Maxim, Emelia Main
Flower Girls
Deanburn Primary SchoolElla Bonnar, Gracie Gourlay, Louiza Kane, Harper McLean, Amelie Paterson, Lily Robertson, Isla Waugh, Rogan Whyte
Kinneil Primary SchoolGabriela Szeszula, Faith Ferrol, Faith Holleran, Charlotte Hutchison, Ellie O’Donohue, Paige Bell, Millie Harper, Niamh Macfarlane, Allana Redmond, Alexis Innes, Olivia McLean, Olivia Wilson, Lana O’neill, Elise Moore
Grange Primary SchoolLucy Martin, Aria Mullen, Ellie Meikle, Lily Anderson, Mollie Patrick, Isla Devlin
Bo’ness Public Primary SchoolFlora Graham, Rebecca Stewart, Fern Waddell, Freya Wilson, Orran Adamson, Lillie Walsh
St Mary’s Primary SchoolLea Komarnicka, Alice Ziem, Klaudia Anderson, Veronika Joubert, Emily Paterson, Peyton MacIntosh
Guard of Honour
Deanburn Primary SchoolCallum Torrance, Owen McGill, Jason Rutherford, Archie Cuthell, Andrew McCabe, Dylan McCracken
Kinneil Primary SchoolWarren Sneddon, Joey Rose, Ellis Candy, James Snedden
Grange Primary SchoolThomas Davidson, Leo Grant, Freddie Sommerville, Jamie Rodgers
Bo’ness Public Primary SchoolPancho Diquattro, Zack Galloway, Noah Meikle
St Mary’s Primary SchoolBraydon Walsh, Charlie Whyte, Brody McMinn
Banner Bearers
Deanburn Primary SchoolDevon Brown, Zach Carlin, Jack Brown, Matthew Hunter, Caitlin Spiers
Kinneil Primary SchoolJames Murray, Ari Robertson, Aaran Docherty, Charlie Gray, Ethan Paterson, Warren McDermott, Zachary Nimmo, Adam Wilson, Joshua Frickleton.
Grange Primary SchoolKara Skilling, Harry Kidd, Finlay Abernethy, Ruaridh Smith, Emily Love, Lucas Blair, Emma Rose, Michael Grant
Blackness Primary SchoolLuke Parker, Rosie Malcolm
Bo’ness Primary SchoolRuiridh Matthews, Carson McLean, Samuel Stevenson, Jame Stewart
St Mary’s Primary SchoolDylan Gerhardi, Riley Duffy, Karson Russell, Max Kobylarz